Folklorni ansambl ispunio Kerempuh do posljednjeg mjesta
Folklorni ansambl „Ivan Goran Kovačić“ održao je u nedjelju, 31. svibnja, ujedno i na Dan grada Zagreba, godišnji cjelovečernji plesni koncert „Pivaj seko i učini oja“ pred ispunjenim gledalištem Kazališta Kerempuh. Publika je tijekom večeri imala priliku uživati u plesovima i pjesmama Moslavine, Splita, sunjske Posavine, Hrvatskog zagorja, Vojvodine, Korduna, okolice Neuma i zagrebačkog Prigorja, a posebno zanimanje i oduševljenje izazvale su premijerne izvedbe. Premijerno je izvedena koreografija pjesama i plesova sela podinarskog kraja pod nazivom „Oj Zagoro ispod Dinarice“ renomiranih autora Vidoslava Bagura i Joška Ćalete. Također, premijerno su izvedeni i vokalni broj „Poći…